ICB30S30F15M1IO - GavazziAutomation
Skip to Content
Demo-butik
Hero BannerEnergie-to-Components
Carlo Gavazzi Group
Tilbage til oversigt
Sensors
Inductive sensors
ICB30S30F15M1IO.png
ICB30S30F15M1IO
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 15mm, Flush mount, Short body, NPN/PNP/Push-pull, NO/NC, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -40C - +70C, IP67, IO-Link
Listepris
Tilgængelighed
Har du spørgsmål om dette produkt? Kontakt os
Specifikationer
Rated operating distance
15 mm
Installation type
Concise
Diameter
M30
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V