ICF18L45N14M1IO - GavazziAutomation
Skip to Content
Demo-butik
Hero BannerEnergie-to-Components
Carlo Gavazzi Group
Tilbage til oversigt
Sensors
Inductive sensors
ICF18L45N14M1IO.png
ICF18L45N14M1IO
Inductive sensor, M18 St. steel, M12-Plug, Sn 14mm, Non-flush mount, Long body, NPN/PNP/Push-pull, NO/NC, Supply voltage 10-30Vdc, Max output current 200 mA, Max switching freq. 300 Hz, Op. temp. -40C to +85C, Max pressure 200 bar, IP68, IP69K, IO-Link
Listepris
Tilgængelighed
Har du spørgsmål om dette produkt? Kontakt os
Specifikationer
Rated operating distance
14 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M18
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 30 V