RGC3P60AA20C1 - GavazziAutomation
Skip to Content
Demo-butik
Hero BannerEnergie-to-Components
Carlo Gavazzi Group
Tilbage til oversigt
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC3P_AA_54mm.png
RGC3P60AA20C1
3-pole DIN-rail mount SSR, Proportional control (1x FC), Operating voltage (Ue): 180 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 20 Aac, Input: 4 - 20 mADC, Built-in overvoltage protection
Listepris
Tilgængelighed
Har du spørgsmål om dette produkt? Kontakt os
Specifikationer
Output switching mode
Proportional
Number of poles
3
Rated current AC-51
20 A
Operating voltage
180 V ... 660 V
Analogue control signal
0 - 20mA, 4-20mA. 12-20mA