RSBT4016EVC1HP - GavazziAutomation
Skip to Content
Demo-butik
Hero BannerEnergie-to-Components
Carlo Gavazzi Group
Soft Starters and Frequency Drives
RSBT4016EVC1HP_Highres.png
RSBT4016EVC1HP
3 phase soft starter for scroll compressors, Operating voltage (Ue): 220 - 400 Vac , Rated current (Ie): 16 Aac, Control voltage (Uc): 110 - 400 Vac , DIN rail mount, Supply voltage (Us): Internal, 3-phase control, Modbus
Listepris
Tilgængelighed
Har du spørgsmål om dette produkt? Kontakt os
Specifikationer
Rated operation current Ie at 40 °C Tu
16 A
Rated operating voltage Ue
187 V ... 440 V
Rated power three-phase motor, inline, at 230 V
4 kW
Rated power three-phase motor, inline, at 400 V
7.5 kW
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
93.5 V ... 440 V
Rated control supply voltage Us at DC
0 V ... 0 V
Internal bypass
Ja
Product Width
45 mm
Product Height
125 mm
Product Depth
103.5 mm