CA18CBN12BPA2IO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Capacitive sensors
CA18CBN_A2IO_12x12.png
CA18CBN12BPA2IO
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Rated Operating Distance 12mm, Multi LED, Adjustable 3-15mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, Cable PVC, Housing M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, ECOLAB, IP67 IP69K
Spezifikationen
Installation Type
Not flat
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
12 V ... 36 V