CA18EAN12BPA2IO - GavazziAutomation
Capacitive sensors
CA18EAN_A2IO_12x12.png
CA18EAN12BPA2IO
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-15mm, Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, Cable PVC, Housing AISI316L M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP69K
Connection type
Cable
Housing material
Metal
Rated power supply
12 V ... 36 V