CA18EAN12BPM1IO - GavazziAutomation
Capacitive sensors
CA18EAN_M1IO_12x12.png
CA18EAN12BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-15mm, Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link Connector M12, Housing AISI316L M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP69K
Spezifikationen
Rated operating distance
12 mm
Installation Type
Not flat
Diameter
18 mm
Connection type
Connector M12
Housing material
Metal
Rated power supply
12 V ... 36 V