CA18FAN12BPM1IO - GavazziAutomation
Capacitive sensors
CA18FAN_M1IO_12x12.png
CA18FAN12BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-15mm, Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link Connector M12, Housing PFTE M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP69K
Spezifikationen
Rated operating distance
12 mm
Installation Type
Not flat
Diameter
18 mm
Connection type
Connector M12
Housing material
Plastic
Rated power supply
12 V ... 36 V