PD30CNB20PAM5IS - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNB20PAM5IS_12x12.png
PD30CNB20PAM5IS
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor with Adjustable Background Suppression, Range: 0-200mm, Polarity free infrared light 850nm, Power Supply 10-30VDC, PNP Output, N.O. and N.C., light and dark switching, M8 Plug, 10x30x20mm housing
Spezifikationen
Rated operating distance
200 mm
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Emitted light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated power supply
10 V ... 30 V