PD30CTBR20BPM5IO - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30CTBR20BPM5IO_12x12.png
PD30CTBR20BPM5IO
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor with Adjustable Background Suppression, IO-Link, Range: 0-200mm, Polarity free red light 620nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/PNP/Push-pull, N.O., N.C., M8-4Pin Plug, 10x30x20mm housing Plastic, IP67
Spezifikationen
Rated operating distance
200 mm
Output type
PNP/PNP
Output function
Programmable/configurable
Emitted light
Polarity free red light
Rated power supply
10 V ... 30 V