RF1A23L25 - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RF1.png
RF1A23L25
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 280 Vac (600 Vp), Rated current (Ie): 25 Aac, Control voltage (Uc): 4.25 - 9 Vdc, Built-in overvoltage protection, Certified (EN60335-1), Packed x10
Listenpreis
Verfügbarkeit
Die Mindestbestellmenge für dieses Produkt beträgt 10
Haben Sie Fragen zu diesem Produkt? Kontaktieren Sie uns
Kühlkörper auswählen
Spezifikationen
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
25 A
Operating voltage
24 V ... 280 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4.25 V ... 9 V