CA18CAN12BPA2IO - GavazziAutomation
Capacitive sensors
CA18CAN_A2IO_12x12.png
CA18CAN12BPA2IO
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-15mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, Cable PVC, Housing M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP69K
Especificaciones
Installation Type
Not flat
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Rated power supply
12 V ... 36 V