CA18CAN12PA - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Sensors
Capacitive sensors
CA18CAN12xA_12x12.png
CA18CAN12PA
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-15mm, Power Supply 10-40VDC, PNP Output, N.O. and N.C., Cable PVC, Housing M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP69K
Especificaciones
Installation Type
Not flat
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 40 V