CA30CAF16BPM1IO - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Sensors
Capacitive sensors
CA30CAF16BPM1IO_12x12.png
CA30CAF16BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 16mm, Adjustable 2-20mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-L Connector M12, PVC, Housing M30 x 61mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP69K
Especificaciones
Rated operating distance
16 mm
Installation Type
Concise
Diameter
30 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
12 V ... 36 V