RGC1A23A20KGU - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC_U.png
RGC1A23A20KGU
1-pole DIN-rail mount SSR, U-layout, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 264 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 23 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 275 Vac / 24 - 190 Vdc, Built-in overvoltage protection
Especificaciones
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
23 A
Rated current AC-53a
5 A
Operating voltage
24 V ... 264 V
Control voltage AC
20 V ... 275 V
Control voltage DC
21.6 V ... 190 V