RGC1A23D15KKEX20 - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC_15.png
RGC1A23D15KKEX20
1-pole DIN-rail mount SSR, E-layout, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 264 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 20 Aac, Control voltage (Uc): 3 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Packed x20
Precio de lista
Disponibilidad
La cantidad mínima de pedido para este producto es 20
¿Tienes preguntas sobre este producto? Ponte en contacto con nosotros
Especificaciones
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
20 A
Rated current AC-53a
5 A
Operating voltage
24 V ... 264 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
3 V ... 32 V