RM1A23D50 - GavazziAutomation
SSR_RM1A.png
RM1A23D50
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 3 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
15 A
Operating voltage
24 V ... 265 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
3 V ... 32 V