RM1A40A50 - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1A.png
RM1A40A50
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 440 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 280 Vac / 22 - 48 Vdc, Built-in overvoltage protection
Precio de lista
Disponibilidad
¿Tienes preguntas sobre este producto? Ponte en contacto con nosotros
Seleccionar disipador
Especificaciones
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
15 A
Operating voltage
42 V ... 440 V
Control voltage AC
20 V ... 280 V
Control voltage DC
22 V ... 48 V