RVPM3400800FPF - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Soft Starters and Frequency Drives
Frequency drives
MC_RVPM3400800FPF.png
RVPM3400800FPF
3 phase frequency drive for permanent magnet (PMAC), brushless DC (BLDC) compressors, Operating voltage (Ue): 400 Vac, Output power: 8 kW, Heatsink version, Modbus RTU, IP00, EMC filter
Especificaciones
Mains input
3
Mains voltage
340 V ... 440 V
Max. output frequency
400 Hz
Nominal output current
22 A