SPDC244801 - GavazziAutomation
Volver a la vista general
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDC244801.png
SPDC244801
Switching Power Supply, High Compact, AC/DC, 480W, 24V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protections, 70x124x127.2mm metallic housing
Especificaciones
Rated output voltage DC
24 V
Power output
480 W
Max. output current DC
20 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Wall mounting possible
No
Degree of protection (IP)
IP20
Width
70 mm
Height
124 mm
Depth
127.2 mm