RSLSD048D001 - GavazziAutomation
Skip to Content
Vitrine Carlo Gavazzi
Hero BannerEnergie-to-Components
Le groupe Carlo Gavazzi
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
PCB mount
SSR_RSLSD048.png
RSLSD048D001
1-pole Plug-in SSR, DC switching, Operating voltage (Ue): 1 - 48 Vdc, Rated current (Ie): 100 mAdc, Control voltage (Uc): 15 - 30 Vdc, Packed x10
Prix catalogue
Disponibilité
La quantité minimale pour ce produit est 10
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Spécifications
Output switching mode
DC
Number of poles
1
Rated current category
< 1 A-DC
Operating voltage
1 V ... 48 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
15 V ... 30 V