CA18CAF08BPM1IO - GavazziAutomation
Skip to Content
Vetrina Carlo Gavazzi
Hero BannerEnergie-to-Components
Il Gruppo Carlo Gavazzi
Torna alla panoramica
Sensors
Capacitive sensors
CA18CAF_M1IO_12x12.png
CA18CAF08BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 8mm, Adjustable 2-10mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, Connector M12, Housing M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP69K
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Specifiche
Rated operating distance
8 mm
Installation Type
Concise
Diameter
18 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
12 V ... 36 V