HDMS2312G0V20 - GavazziAutomation
Skip to Content
Vetrina Carlo Gavazzi
Hero BannerEnergie-to-Components
Il Gruppo Carlo Gavazzi
Soft Starters and Frequency Drives
HDMS_V20.png
HDMS2312G0V20
1 phase soft starter for compressors and submersible pumps, Operating voltage (Ue): 110 - 230 Vac , Rated current (Ie): 12Aac, Control voltage (Uc): 110 - 230 Vac , Panel mount , NFC communication
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Specifiche
Rated operation current Ie at 40 °C Tu
12 A
Rated operating voltage Ue
93.5 V ... 253 V
Rated power three-phase motor, inline, at 230 V
1.5 kW
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
93.5 V ... 253 V
Rated control supply voltage Us at DC
0 V ... 0 V
Internal bypass
Yes
Product Width
64 mm
Product Height
142 mm
Product Depth
86 mm