RGC1S60D30GKEP - GavazziAutomation
Skip to Content
Vetrina Carlo Gavazzi
Hero BannerEnergie-to-Components
Il Gruppo Carlo Gavazzi
Torna alla panoramica
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RGC1S_3x_E.png
RGC1S60D30GKEP
1-pole DIN-rail mount SSR, E-layout, Zero-cross switching with current sense, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 30 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage, over-temperature protection
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Specifiche
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
30 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V