RSBD4012FV61HP - GavazziAutomation
Skip to Content
Vetrina Carlo Gavazzi
Hero BannerEnergie-to-Components
Il Gruppo Carlo Gavazzi
Soft Starters and Frequency Drives
RSBD4012FV61HP.png
RSBD4012FV61HP
3 phase soft starter for scroll compressors, Operating voltage (Ue): 220 - 400 Vac , Rated current (Ie): 12 Aac, Control voltage (Uc): 24 Vac/dc , DIN rail mount, Supply voltage (Us): Internal, 2-phase control
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Specifiche
Rated operation current Ie at 40 °C Tu
12 A
Rated operating voltage Ue
187 V ... 440 V
Rated power three-phase motor, inline, at 230 V
3 kW
Rated power three-phase motor, inline, at 400 V
5.5 kW
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
21.6 V ... 26.4 V
Rated control supply voltage Us at DC
21.6 V ... 26.4 V
Internal bypass
Yes
Product Width
45 mm
Product Height
125 mm
Product Depth
110 mm