RK2A60D50CX30 - GavazziAutomation
Skip to Content
Loja Carlo Gavazzi
Hero BannerEnergie-to-Components
O Grupo Carlo Gavazzi
Voltar à visão geral
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RK2_C.png
RK2A60D50CX30
2-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Certified (EN60335-1), Packed x30
Preço de Lista
Disponibilidade
A quantidade mínima de pedido para este produto é 30
Tem dúvidas sobre este produto? Entre em contato conosco
Selecionar Dissipador
Especificações
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
2
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
12 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V