SPDL242401R - GavazziAutomation
Skip to Content
Loja Carlo Gavazzi
Hero BannerEnergie-to-Components
O Grupo Carlo Gavazzi
Voltar à visão geral
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDL242401R.png
SPDL242401R
Switching Power Supply, AC/DC, 240W, 24V, 10A, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protection, PFC, DC OK Relay contact, metal housing
Preço de Lista
Disponibilidade
Tem dúvidas sobre este produto? Entre em contato conosco
Especificações
Rated output voltage DC
24 V
Power output
240 W
Max. output current DC
10 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Sim
Wall mounting possible
Não
Degree of protection (IP)
IP20
Width
32 mm
Height
124 mm
Depth
119 mm